تبلیغات
"آخرین اخبار مراکز تربیت معلم" - طرحی برای استخدام همه...فردا، سه شنبه؛2 /3 /91

"آخرین اخبار مراکز تربیت معلم"
 
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از بررسی اصلاح ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدام معلمین حق التدریس در دستور کارصحن علنی خبر داد و گفت: با اصلاح این ماده مشکلات ۳۲ هزار نفر در طبقات شغلی مربیان آموزشکده‌های فنی، مربیان پیش دبستانی، مراقبین بهداشت، معلمان شرکتی و دانشجویان تربیت معلم حل خواهد شد.

سعدالله نصیری قیداری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با اشاره تجمع معلمان حق‌التدریس، شرکتی و مربیان پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش در مقابل مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این افراد خواهان تصویب اصلاح ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریسی و شرکتی هستند.

نماینده مردم زنجان وطارم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این قانون در سال ۱۳۸۷ تصویب شد و در سال ۸۹، مواد ۱۶-۱۷ و ۱۸ آن اصلاحیه‌هایی را در بر داشت.

وی افزود: در بند الف ماده ۱۷ تاکید شده است نیروهای حق‌التدریسی‌هایی که قصد شرکت در آزمون آموزش وپرورش باید نمره حدنصاب قبولی در آزمون را بیاورند، البته در تبصره ۵ این ماده آمده کسی که نمره حدنصاب را در این آزمون نیاورد باید اخراج شود.

این نماینده مجلس هشتم بیان کرد: البته اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تلاش بسیاری را برای اصلاح این ماده انجام داده‌اند که در نوبت رسیدگی در صحن علنی مجلس است.

نصیری قیداری گفت: اعضای کمیسیون با اصلاح ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریسی به دنبال این بودند که در طبقات شغلی مربیان آموزشکده‌های فنی، مربیان پیش دبستانی، مراقبین بهداشت، معلمان شرکتی و دانشجویان تربیت معلم راه‌حل‌هایی  مطرح شود که رضایت این قشر نیز به دست آید تا مشکل ۳۲ هزار نفر از مردم حل شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: رسیدگی به این مساله دستور کار هفتم جلسه علنی ۳۱ اردیبهشت بود اما وقت رسیدگی به آن نرسید و در جلسه روز سه‌شنبه قطعا در دستور صحن علنی مجلس قرار خواهد گرفت./


لطفا باز هم با نمایندگانتون هماهنگ شید.

ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 31 اردیبهشت 1391 توسط سعید كریمی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ