تبلیغات
"آخرین اخبار مراکز تربیت معلم" - قرار بود با تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان مشکل حل بشه ولی...

"آخرین اخبار مراکز تربیت معلم"
 

خبرگزاری فارس: سرپرست مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم (ص) از تأیید طرح متعهد خدمت شدن دانشجویان تربیت معلم در شورای نگهبان خبر داد و گفت: در رابطه با این مصوبه، مشکلاتی داریم که تلاش می‌کنیم تا جنبه‌های قانونی آن را شناسایی کنیم.

سرپرست مجتمع پیامبر اعظم (ص) در گفت‌وگو با فارس خبر داد
تأیید مصوبه استخدام دانشجویان تربیت معلم در شورای نگهبان/پیگیری ایراد حقوقی طرح

خبرگزاری فارس: سرپرست مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم (ص) از تأیید طرح متعهد خدمت شدن دانشجویان تربیت معلم در شورای نگهبان خبر داد و گفت: در رابطه با این مصوبه، مشکلاتی داریم که تلاش می‌کنیم تا جنبه‌های قانونی آن را شناسایی کنیم.

خبرگزاری فارس: تأیید مصوبه استخدام دانشجویان تربیت معلم در شورای نگهبان/پیگیری ایراد حقوقی طرح

اسدالله اسدی گرمارودی، سرپرست مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم (ص) در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به تأیید مصوبه اخیر مجلس برای اصلاح بند 111 قانون بودجه سال 90 در شورای نگهبان، اظهار داشت: در حال حاضر کمیته‌ای در وزارت آموزش و پرورش تشکیل شده است تا ابعاد حقوقی و اجرایی این مصوبه را بررسی کند و ما نیز امیدواریم که مقدمات استخدام این گروه از دانشجویان فراهم شود.

وی در خصوص جزئیات متعهد خدمت شدن تمام دانشجویان تربیت معلم بر اساس این مصوبه، گفت: یکی از مباحثی که در رابطه با آن مشکل داریم و تلاش می‌کنیم که جنبه قانونی آن را به صورت دقیق‌تر و کارشناسی‌تر شناسایی و تبیین کنیم، این است که «قانون متعهدین خدمت به آموزش و پرورش» از ابتدای دوران دانشجویی است، اما دانشجویان مدنظر این مصوبه وضعیت دیگری دارند.

اسدی گرمارودی در توضیح این مطلب ادامه داد: دانشجویان مدنظر این مصوبه که تحصیلات آنها نیز به اتمام رسیده است، به دلیل حذف قانون متعهدین خدمت در سال 86، از آغاز تحصیل تعهد خدمت نداده‌اند، لذا الان بحث خدمت سربازی را برای آنها در نظر گرفته‌ایم که به عنوان «سرباز معلم» خدمت دوره ضرورت خود را انجام دهند و سپس مشغول به کار شوند؛ اگر راه دیگری نیز وجود داشته باشد، کارشناسان اداری و حقوقی ما در حال بررسی آن هستند.

* ایراد حقوقی طرح را به مجلس گفته بودیم/ مشکلی برای استخدام خانم‌ها نداریم

وی در پاسخ به این پرسش که «چرا در زمان بررسی این طرح در مجلس نظر خود را به عنوان نماینده دولت در خصوص مشکل قانونی طرح ارائه ندادید»، عنوان کرد: ما در این رابطه یک متن دقیق و حقوقی را نوشته و به کمیسیون مجلس ارائه کرده بودیم و البته از هرگونه تصمیم‌گیری در این زمینه که به جذب سریع‌تر این نیروها کمک کند استقبال می‌کنیم، اما وظیفه ما رعایت قانون است که امیدواریم بتوانیم آنچه را که قانون در این رابطه حکم می‌کند، اجرا کنیم.

سرپرست مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم (ص) در خصوص تعداد دانشجویان تربیت معلم که تاکنون استخدام نشده‌اند، تصریح کرد: این افراد در مجموع حدود 6 هزار و 900 نفر هستند که 4 هزار و 20 نفر از آنها در یک دوره وضعیت‌شان روشن شده و در شُرف استخدام هستند و سایرین نیز ورودی‌های کاردانی و کارشناسی 88 هستند که بخشی از آنها آقایان و بخش عمده آنها از خانم‌ها هستند.

وی تصریح کرد: در رابطه با جذب خانم‌ها هیچ مشکلی نداریم و در رابطه با آقایان هم که مشکل خدمت سربازی دارند، باید از جهت حقوقی راهکارهایی را پیدا کنیم.

به گزارش توانا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی اوائل بهمن‌ماه امسال با اصلاح و الحاق دو تبصره به بند 111 قانون بودجه سال 90، وزارت آموزش و پرورش را به عنوان مسئول اجرای «قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش» تعیین و مقرر کردند که مزایای این قانون، شامل حامل آن دسته از دانشجویان تربیت معلم که خدمت زیر پرچم را نگذرانده‌اند نیز بشود.

 ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ جمعه 12 اسفند 1390 توسط سعید كریمی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ