تبلیغات
"آخرین اخبار مراکز تربیت معلم" - "هر روز رفع مشكل می كنند و در عمل هیچ تغییری صورت نمی گیرد."

"آخرین اخبار مراکز تربیت معلم"
 
فارس گزارش می‌دهد
استخدام در آموزش و پرورش/جذب 25 هزار دانشجو از طریق کنکور 91

خبرگزاری فارس: 25 هزار دانشجو سال آینده از طریق آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش کشور در دانشگاه ویژه فرهنگیان پذیرش می‌‌شوند و بر این اساس آموزش و پرورش سال آینده بخشی از استخدام خود را از این طریق انجام می‌دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ششصد و نود و پنجم که 15 شهریور برگزار شد، تأسیس دانشگاه فرهنگیان را تصویب کرد و مقرر شد پس از هماهنگی بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم این دانشگاه احداث شود.

* افزایش پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان از 15 هزار به 25 هزار نفر 

حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش، سوم مهر ماه در حاشیه مراسم «زنگ مهر» در جمع خبرنگاران با بیان اینکه «طرح ایجاد پردیس دختران و پسران دانشگاه ویژه فرهنگیان در تمام استان‌ها» مصوب شده است، گفت: پس از ارائه اساسنامه دانشگاه ویژه به سمت استقرار این پردیس‌ها می‌رویم.
 
وی ادامه داد: برای جذب 15 هزار دانشجو نیز مجوز گرفته‌ایم که از طریق آزمون سراسری در دانشگاه ویژه فرهنگیان وارد می‌شوند و باید به سمت افزایش این آمار برویم.

هیئت وزیران نیز در جلسه 24 مهرماه 1390 و به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش با پذیرش 25 هزار دانشجو معلم متعهد در سطح کارشناسی از طریق آزمون سراسری سازمان سنجش در دانشگاه ویژه فرهنگیان برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود پس از اخذ مجوز معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانس رئیس‌جمهور موافقت کرد.

البته متن اساسنامه دانشگاه ویژه فرهنگیان در آبان ماه و در هفتصد و یکمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.

* طراحی دوره‌های 4 ساله در دانشگاه ویژه فرهنگیان
*تدوین 23 عملیات برای مقدمه‌سازی استقرار دانشگاه

اسدالله اسدی گرمارودی، سرپرست مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم (ص)، 27 آذر و در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر مراکز تربیت معلم به تجهیز زیرساخت‌های تحت وب مراکز تربیت معلم برای استقرار دانشگاه ویژه فرهنگیان اشاره کرد و اظهار داشت: امسال 2 هزار و 682 معلم دیپلمه را در دوره‌های کاردانی و بیش از 17 هزار نفر از معلمان را در دوره‌های کارشناسی ناپیوسته پذیرش کرده‌ایم همچنین در حال حاضر به طور کلی 36 هزار و 805 دانشجو در مراکز تربیت معلم کشور مشغول به تحصیلند. 

وی با اشاره به تصویب اساسنامه دانشگاه ویژه فرهنگیان در شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: تلاش اساسنامه این است که دانشجویان جذب‌شده در این دانشگاه به صورت متعهد خدمت جذب شوند همچنین دوره‌های 4 ساله برای مراکز تربیت معلم طراحی می‌شود و در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا نسبت به مؤلفه‌های تربیتی نگاهی ویژه‌ خواهد شد.

وی از رفع مشکل 3 هزار و 900 دانشجوی ورودی سال 88 مراکز تربیت معلم و نیز رفع مشکل سایر دانشجویان این مراکز که مشکل خدمت سربازی دارند، خبر داد و گفت: 32 عملیات برای مقدمه‌سازی استقرار دانشگاه ویژه فرهنگیان در نظر گرفته‌ایم که به مرور زمان اجرا خواهد شد.

* دانشگاه فرهنگیان سال آینده 25 هزار دانشجو می پذیرد 

حمیدرضا حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش اول دی ماه امسال گفت: سال آینده دانشگاه فرهنگیان با پذیرش 25 هزار دانشجوی نخبه، گام دیگری در جهت ارتقای شأن و جایگاه معلمان در جامعه برخواهد داشت.

به گزارش توانا، بر این اساس با ورود 25 هزار نیروی جدید به دانشگاه ویژه فرهنگیان و متعهد خدمت شدن آنها، وزارت آموزش و پرورش سال آینده بخشی از استخدام خود را از این طریق انجام می‌دهد؛ هرچند که این افراد هنوز برای کار در آموزش و پرورش آمادگی کامل را ندارند اما قرار است تا چند سال بعد به نیروی‌های پرتوان این وزارتخانه تبدیل شوند.


ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 12 دی 1390 توسط سعید كریمی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ