تبلیغات
"آخرین اخبار مراکز تربیت معلم" - جذب 7 هزار و 900 دانشجو در مراکز تربیت معلم تخلف بوده است

"آخرین اخبار مراکز تربیت معلم"
 
حاجی‌بابایی با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بدون معلم معنی ندارد، تأکید کرد: به همین دلیل در این سند به جایگاهی فکر کرده‌ایم که هر کس در آن قرار دارد، احساس امنیت کند.
 
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اشکالات روش‌های جذب دانشجو برای آموزش و پرورش در سالیان گذشته تاکنون، اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت استاد، دانشجو، تعهد خدمت و کارمندان تربیت معلم مشخص نیست و معلوم نیست که مدرک این مراکز به درد کجا می‌خورد؟ اما یکی از افتخارات سند تحول بنیادین توجه به استقرار نظام تربیت معلم از طریق ایجاد دانشگاه ویژه فرهنگیان است و رئیس‌جمهور نیز رئیس هیئت امناء این دانشگاه خواهد بود.

وی ادامه داد: نظام آموزش و پرورش به تربیت معلم احتیاج دارد، اما کاری کرده‌ایم که دانشجو در مراکز تربیت معلم کاردانی می‌گیرد و روانه بازار کار می‌شود و ما در عوض از کوچه و خیابان برای آموزش و پرورش نیرو می‌گیریم!

وزیر آموزش و پرورش با انتقاد از جذب بدون تعهد استخدامی دانشجویان در مراکز تربیت معلم در سال‌های گذشته تصریح کرد: آن 7 هزار و 900 نفری را که در مراکز تربیت معلم (بدون تعهد استخدامی) گرفته‌ایم، تخلف بوده است و برای این بوده است که کلاس خالی نداشته باشیم، در حالی که هیچ تعهدی برای استخدام آنها نبوده است.

حاجی‌بابایی با اشاره به جداسازی آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای و واگذاری این مراکز به وزارت علوم عنوان کرد: این آموزشکده‌ها از این پس با عنوان دانشگاه‌های فنی‌و حرفه‌ای زیر نظر وزارت علوم هستند و هنرستانی‌ها از دبیرستان مستقیم به این دانشگاه‌ها وارد می‌شوند

ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 27 آذر 1390 توسط سعید كریمی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ