تبلیغات
"آخرین اخبار مراکز تربیت معلم" - دو هفته تمام شد لطفا تا دیماه هم صبر کنید..."حکایت همچنان باقیست"

"آخرین اخبار مراکز تربیت معلم"
 
وزیر آموزش و پرورش گفت: پس از پایان کار استخدام در وزارت آموزش و پرورش، یک‌ نفر نیز در این وزارتخانه بلاتکلیف نخواهد ماند.

 

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ،‌ آقای  حاجی ‌بابایی در حاشیه ششمین همایش تجلیل از مولفان و رونمایی از کتاب‌ های درسی و رسانه‌ های آموزشی افزود: چنانچه هم اکنون فردی فکر می‌کند که مطابق با قانون حق وی گرفته نشده است، مراجعه کند تا همان لحظه مشکلش مورد بررسی و پیگیری قرار ‌گیرد.
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص استخدام فارغ التحصیلان مراکز تربیت معلم گفت: در جلسه دولت در خصوص استخدام و جذب 3900 نفر از این افراد تاکید شد.

حاجی ‌بابایی افزود: بخشنامه استخدام این افراد در حال آماده شدن است و بزودی به استان ها ابلاغ می شود و این افراد می توانند، دیماه به ادارات کل مراجعه کنند.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی در خصوص استخدام مربیان بهداشت گفت:  از 60 هزار حق‌ التدریسی که بر اساس قانون در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند، پنج هزار نفر مربوط به مربیان بهداشت بوده است.

حاجی ‌بابایی با بیان اینکه تعداد مربیان بهداشت در سال های اخیر  از سه هزار نفر به 13هزار نفر افزایش یافته است افزود: در آزمونی که اخیرا  وزارت آموزش و پرورش برگزار کرد، یک رشته مربوط به مربیان بهداشت بوده است و تعدادی نیز از این طریق وارد آموزش و پرورش شدند.

وی گفت:  قول می‌دهیم تعداد نیروهایی که در این بخش جذب می‌شوند از آنچه که مجلس شورای اسلامی در این باره مشخص کرده است، بیشتر باشد.

حاجی ‌بابایی در پاسخ به پرسشی درباره استخدام  حق ‌التدریسی های  باقیمانده از قانون سال 88 نیز گفت: قانون مدت پنج‌ ساله را برای جذب 60 هزار نیرو مشخص کرده بود که تا هم اکنون 43هزار نفر را استخدام کرده‌ایم  و فقط  17 هزار نفر باقی مانده است که در تلاش هستیم تا به زودی افراد باقیمانده نیز استخدام شوند.

وی درباره نحوه هوشمند سازی مدارس کشور نیز گفت: برای این منظور سه روش را برای  اعلام کردیم که یکی کمک دو میلیارد تومانی وزارتخانه است.

حاجی ‌بابایی افزود: یکی دیگر از راهها مصوبه دولت است که بر اساس آن دستگاه‌ های دولتی مشمول، موظف شدند هر کدام یک مدرسه را هوشمند کنند و روش سوم این است که سازمان نو سازی مدارس، هر مدرسه جدیدالتاسیسی را که بخواهد احداث کند باید هوشمند سازی کرده و تحویل دهد .

حاجی‌بابایی گفت: بر این اساس هیچ ‌نوع اجباری برای دریافت وجه از خانواده ‌ها برای هوشمند سازی مدارس وجود ندارد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: مدارس حق دریافت هیچ ‌گونه کمک اجباری را برای پرداخت هزینه‌ های انرژی از جمله آب‌، برق، گاز و تلفن را ندارند بر اساس مصوبه دولت که به مدارس ابلاغ شده 50 درصد از هزینه انرژی،‌آب، برق و گاز از اول فروردین به صورت یارانه پرداخت می‌شود.

ششمین همایش تجلیل از مؤلفان و رونمایی کتاب ‌های درسی و رسانه ‌های آموزشی در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار  و از مولفان کتاب های درسی با اهدای لوح و تندیس قدردانی شد.ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 8 آذر 1390 توسط سعید كریمی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ