تبلیغات
"آخرین اخبار مراکز تربیت معلم" - فقط سربازی و بس!!!!!!!!

"آخرین اخبار مراکز تربیت معلم"
 
وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
بازنشستگی 15 هزار فرهنگی در سال‌جاری؛ اولویت استخدام 4 هزار دانشجو

خبرگزاری فارس: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینكه امسال 10 الی 15 هزار از فرهنگیان به صورت عادی بازنشسته می‌شوند، گفت: حدود 4 هزار دانشجو مراكز تربیت معلم در اولویت استخدام قرار دارند.

حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در رابطه با اجرای "قانون متعهدین خدمت در وزارت آموزش و پرورش " در سال 90 اظهار داشت: در قانون مدیریت خدمات كشوری، قانون متعهدین خدمت وزارت آموزش و پرورش لغو شد تا اینكه با پیگیری‌های صورت گرفته، این موضوع در قانون بودجه 90 مجدداً احیاء شد.

وی افزود: بر این اساس اگر در ابتدای مهر یا بهمن ‌ماه در مراكز تربیت معلم دانشجو بگیریم باید به آنها كمك سرانه پرداخت كنیم و هنگامی كه مدرك لیسانس خود را نیز گرفتند، استخدام می‌شوند.

* دانشجویان پسر مراكز تربیت معلم كه سربازی نرفته‌اند، سرباز معلم می‌شوند

حاجی‌بابایی در مورد دانشجویان فعلی مراكز تربیت معلم نیز گفت: دانشجویان كنونی مراكز تربیت معلم حدود 6 هزار و 900 نفر هستند كه حدود 4 هزار نفر از آنها، دانشجویان دختر و پسری هستند كه دانشجویان پسر، خدمت سربازی خود را گذرانده‌اند و دانشجویان دختر نیز مشكل استخدامی ندارند و اگر قرار باشد دانشجویان را به كار بگیریم، این افراد را استخدام می‌كنیم.

وی تصریح كرد: سایر دانشجویان پسر فعلی مراكز تربیت معلم كه سربازی نرفته‌اند تا وقتی كه خدمت سربازی‌ آنها تمام نشود، استخدام نمی‌شوند البته این دانشجویان سرباز معلم می‌شوند كه می‌توان این دوره را جزء سوابق كاری آنها محاسبه كرد.

* بازنشستگی حداكثر 15 هزار فرهنگی در سال جاری

وزیر آموزش و پرورش افزود: سرباز معلمی تنها راه حل مشكلات دانشجویان فعلی تربیت معلم است كه سربازی نرفته‌اند چون بر اساس قانون بكارگیری شخصی كه به خدمت سربازی نرفته، ممنوع است اما به طور كلی در رابطه با تعیین تكلیف دانشجویان تربیت معلم مشكلی نداریم.

وی ادامه داد: امسال 10 الی 15 هزار از فرهنگیان به صورت عادی بازنشسته خواهند شد و اگر اعتبار لازم را به ما بدهند تعدادی از آنان نیز به صورت پیش از موعد بازنشسته خواهند شد كه ردیف استخدامی آنها برای جذب دانشجویان تربیت معلم باز می‌شود.


از قرار معلوم "سرباز معلمی" برای دانشجویان فعلی تربیت معلم قطعی شده است.دانشجویانی که با رتبه های بسیار خوب به امید استخدامی به این مراکز اومدند و قید رشته های دیگه رو زدن، حالا باید برن سربازی ،به امید اینکه قانون یه بار دیگه عوض نشه و فردا روز مسئول آموزش و پرورش(که معلوم نیست تا بعد از اتمام مدت سرباز معلمی این دانشجویان کیه باشه و چه طرز فکر و چه ایده هایی!! داشته باشه) اونا رو استخدام بکنن.

 ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 8 خرداد 1390 توسط سعید كریمی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ