تبلیغات
"آخرین اخبار مراکز تربیت معلم" - فراهم شدن امكان جذب دانشجویان تربیت معلم معادل یك‌سوم بازنشستگان

"آخرین اخبار مراکز تربیت معلم"
 
وی با اشاره به تأكید مجلس بر احیای مراكز تربیت معلم گفت: با موافقت مجلس مقرر شد تا در راستای احیای تربیت معلم، «قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش» در سال 90 اجرایی شود.
علی كریمی فیروزجایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به پایان بررسی لایحه بودجه سال 90 در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر اساس این لایحه، اعتبارات وزارت آموزش و پرورش در سال 1390 به میزان حدود 14 هزار میلیارد تومان تعیین شد.

وی افزود: از این مبلغ، حدود یك هزار و 120 میلیارد تومان به عنوان بودجه "عمرانی " است كه در ادامه اجرای قانون مقاوم‌سازی یا تخریب و بازسازی مدارس فرسوده (مصوب مجلس هفتم) هزینه می‌شود و سایر مبالغ نیز در فصول دیگر به صورت "جاری و عمرانی " (تملك دارایی‌ها و تجهیز مدارس) در نظر گرفته شده است.

* اختصاص 2دهم درصد از اعتبارات دستگاه‌ها به ورزش مدارس

كریمی فیروزجایی ادامه داد: در این بخش مقرر شد تا 2دهم درصد از مبالغی كه هركدام از دستگاه‌های دولتی موظف هستند به تربیت‌ بدنی اختصاص دهند، به ورزش دانش‌آموزی اختصاص یابد كه به طور طبیعی بخشی از مبلغ می‌تواند برای توسعه زیرساخت‌های ورزش مدارس از جمله ساخت سالن‌های ورزشی هزینه شود.

رئیس كمیته آموزش و پرورش مجلس افزود: 5 درصد از بودجه شناوری كه برای ارتقای شاخص‌های فرهنگی استان‌ها در نظر گرفته شده است نیز در این لایحه برای توسعه ورزش دانش‌آموزی اختصاص یافت.

* فراهم شدن امكان جذب دانشجویان تربیت معلم معادل یك‌سوم بازنشستگان عادی

وی با اشاره به تأكید مجلس بر احیای مراكز تربیت معلم گفت: با موافقت مجلس مقرر شد تا در راستای احیای تربیت معلم، «قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش» در سال 90 اجرایی شود.

كریمی فیروزجایی اظهار داشت: در این رابطه وزارت آموزش و پرورش می‌تواند از محل خروج بازنشستگان عادی، معادل یك‎سوم ردیف استخدامی نیروهای خارج‎شده را به جذب دانشجویان تربیت معلم اختصاص دهد؛ با این توضیح كه سالانه حدود 50 هزار نفر در آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند و این وزارتخانه می‌تواند به میزان یك‌سوم این افراد با اخذ تعهد از دانشجویان تربیت معلم، آنها را به كار گیرد.

* رشد 10درصدی بودجه 90 آموزش و پرورش نسبت به 89

رئیس كمیته آموزش و پرورش مجلس با اشاره به پیشنهاد كمیسیون تلفیق به صحن مجلس برای تعیین بودجه 15 هزار میلیارد تومانی برای آموزش و پرورش و كاهش این اعتبارات به حدود 14 هزار میلیارد تومان گفت: با توجه به سیاست انقباضی مجلس در تعیین بودجه سال 90، بخشی از درآمدهای عمرانی دولت در این لایحه كاهش یافت تا صرف افزایش حقوق و مزایای كاركنان دولت شود و برآورد ما نیز این است كه آموزش و پرورش امسال مشكل خاصی از جهت اعتبارات نداشته باشد، به گونه‌ای كه در مجموع اعتبارات این وزارتخانه در سال جاری نسبت به سال 89 بیش از 10 درصد رشد یافته است.

ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 20 اردیبهشت 1390 توسط سعید كریمی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ