تبلیغات
"آخرین اخبار مراکز تربیت معلم" - تشکر وزیر آموزش و پرورش از مجلس

"آخرین اخبار مراکز تربیت معلم"
 

وزیر آموزش و پرورش در دیدار معلمان نمونه سراسر کشور با رئیس مجلس از رویکرد مجلس شورای اسلامی در قبال مسائل آموزش و پرورش و معلمان تقدیر کرد و گفت: بیشتر آنچه فکر می‌کردیم با همت نمایندگان تصویب شد و خوشبختانه مجلس در سال‌های اخیر همیشه کمک‌حال آموزش و پرورش بوده است.

وزیر آموزش و پرورش و 90 نفر از معلمان نمونه سراسر کشور ظهر امروز در مجلس شورای اسلامی با علی لاریجانی دیدار کردند.

حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش در ابتدای این دیدار با یادآوری هفته معلم و 12 اردیبهشت سال‌روز شهادت استاد مطهری، معلمان نمونه حاضر در نشست را عصاره‌ای از برترین معلم‌های کشور خواند و گفت: جمعی که امروز در مجلس حاضر شده‌اند، معلمان نمونه‌ای هستند که در سطح شهرستان، استان و سپس کشور انتخاب شده‌اند و از همین رو به جرأت باید گفت این جمع عصاره نخبه‌ترین معلمان کشور است که امروز در مجلس گرد آمده‌اند.

وی در ادامه سخنان خود با تشکر از مجلس به خاطر حمایت از وزارت آموزش و پرورش افزود: بیشتر آنچه مدنظر ما بود با همت نمایندگان در برنامه پنجم توسعه و قانون بودجه سال 90 گنجانده شد.

حاجی بابایی با اشاره به تصمیم امروز صبح مجلس درباره احیای تربیت معلم این موضوع را آغاز تحولی بزرگ در زمینه آموزش و پرورش خواند و گفت: با تصمیم‌هایی که مجلس در چند سال اخیر گرفته است، دیوارهای بلندی که چندین سال بر دور آموزش و پرورش کشیده شده بود برداشته شده و از این پس این وزارتخانه می‌تواند افراد را بر حسب تخصص و نیاز آموزش و پرورش در اختیار خود درآورد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد این وزراتخانه در سال 89 پرداخت و گفت: در سالی که گذشت 70 پروژه زیرساختی برای تحول بنیادین آموزش و پرورش اجرا شد که از جمله آنها می‌توان به تدوین نقشه جامع آموزش و پرورش اشاره کرد.

وی همچنین از اجرای پروژه 10 هزار مدرسه قرآن و شنای مدارس در سال 89 خبر داد و گفت: این اولین موردی است که در طول یکسال اجرا با 90 درصد موفقیت روبه‌رو شده و 900 هزار نفر از جمعیت یک‌میلیون نفری دانش‌آموزان سال سوم راهنمایی کشور در این طرح شرکت کرده و به آنها  شنا آموزش داده شده است.

حاج‌بابایی تصریح کرد: به دنبال ایجاد برخی تغییرات اساسی دیگر در حوزه آموزش و پرورش هستیم و امیدواریم با مساعدت مجلس بتوانیم 50 درصد از دبیرستان‌های کشور را تبدیل به هنرستان کنیم تا فارغ‌التحصیلان مدارس ما پس از خروج از دبیرستان حداقل در یک حرفه متخصص باشند

ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 توسط سعید كریمی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ