تبلیغات
"آخرین اخبار مراکز تربیت معلم" - تصویب،تایید،ابلاغ،حالا نوبت اجراست...آقای وزیر، بسم الله.

"آخرین اخبار مراکز تربیت معلم"
 

با ابلاغ قانونی از سوی رئیس‌جمهور؛ مربیان پیش دبستانی و نیروهای خریدخدمت آموزشی در آموزش و پرورش در الویت استخدام قرار می‌گیرند.

به گزارش سرویس«آموزش و پرورش» ایسنا، قانون الحاق دو تبصره به ماده (17) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده و حالا از سوی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

بر اساس ماده واحده این قانون،بر اساس ماده واحده قانونی که از سوی رئیس‌جمهور ابلاغ شده است، احکام قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش به استثنای احکام ناظر بر دانش‌آموزان دانش سراهای تربیت معلم به قوت خود باقی است. همچنین دانشجویان ورودی سال 1388 مرکز تربیت معلم نیز که طبق مقررات مربوطه مشخص شده‌اند مشمول این حکم می‌شوند.

بر همین اساس، وزارت آموزش و پرورش موظف است در اجرای تبصره (2) ماده (51) قانون برنامه پنچ ساله پنچم توسعه جمهوری اسلامی ایران و بند (ج) ماده (24) قانون مدیریت خدمات کشوری از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون حداکثر ظرف دوسال کلیه مربیان پیش دبستانی و نیروهای خریدخدمت آموزشی خود را که با آموزش وپرورش همکاری داشته‌اند از طریق برگزاری آزمون و با در نظر گرفتن شرایط مندرج در مواد (2)و(3) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش‌وپرورش و اصلاحات بعدی آن،مدرک و رشته تحصیلی، جنسیت،نیاز منطقه‌ای و سنوات همکاری با آموزش و پرورش در الویت استخدام قرار دهد، در مورد مربیان پیش دبستانی مطابق روال قبل از سیاستگذاری،نظارت،صدور مجوز و تدوین متحوا عمل کند.

 ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 8 آبان 1391 توسط سعید كریمی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ